Jak získat návštěvníky z vyhledávačů

Článek napsal Martin Jersák dne 29.1.2011 . Zařazeno v kategorii Nápověda

Uživatelé na internetu hledají informace o zboží nebo o službách. Aby zjistili, co se na internetu nachází, používají vyhledávače. Hledané služby nebo zboží zadají do vyhledávacího okna a nechají kliknutím na hledací tlačítko vyhledat. Zobrazí se jim stránka s výsledky vyhledávání. Tato stránka je z pohledu prodeje na internetu velmi důležitý most (úzké hrdlo) návštěvnosti. Na této stránce se rozhoduje, jestli se informace o existenci vaší stránky, kde prodáváte zboží nebo nabízíte služby, dostane do zorného pohledu uživatele. Kdo není na první stránce výsledků vyhledávání ani nedostane šanci něco prodat!

Stránka s výsledky vyhledávání se skládá z nalezených odpovídajících stránek a reklamních bloků (většinou textových) po pravé straně a případně nad výsledky vyhledávání. V reklamních blocích se zobrazují placené reklamy s platbou za klik (pay per click – PPC, metoda přímé návštěvnosti). Tyto pozice si můžete pomocí PPP systému zaplatit a platit za přivedené návštěvníky. V českém prostředí je nejnavštěvovanější Seznam.cz se svým systémem Sklik a Google.cz se svým systémem Adwords.

Hlavním obsahem stránky s výsledky vyhledávání je seznam nalezených stránek, který je pro uživatele hlavní (proto na vyhledávač přišel). Na těchto pozicích se stránky řadí podle své relevance a důležitosti (z pohledu vyhledávače). Tato první stránka vyhledávání standardně obsahuje 10 pozic a stránkování na další pozice. S vaším prodejním webem se můžete na první stránku dostat zcela přirozeně, pokud máte kvalitní a odkazovaný web (gratuluji!). Pokud na této první stránce nejste, je možné váš web „pošoupnout“ nahoru pomocí optimalizace webu na žádaná klíčová slova a získáním zpětných odkazů. Tímto způsobem ale vždy obsadíte jenom 1 pozici z 10 a zbytek je vaše konkurence, která vám šlape na paty.

Jsou dvě možnosti, jak obsadit všech 10 pozic (metoda nepřímé návštěvnosti). První možností je obsadit všech 10 pozic vaším webem a weby, které vás budou doporučovat a směřovat návštěvníky na váš prodejní web (ani myš neunikne). Jednou z možností je vybudovat miniweby na určená témata a pomocí optimalizace na požadovaná klíčová spojení a zpětných odkazů je dostat na zbylých 9 pozic. A konkurence nemá šanci.

Druhou možností je získat na autoritativních a dobře optimalizovaných webech články o vašem webu nebo službách a odkazy na nich, aby směřovaly návštěvníky na váš web. Články, které vás doporučí, je možné sehnat v systémech placených článků (pay per post – PPP), jedním z nich je i služba Placla.cz. V Placle si zadáte poptávku po článcích a blogeři začnou o vašem zboží nebo webu psát a doporučovat jej. Zároveň na váš web začnou odkazovat, aby návštěvníky přesměrovali.

Články na blozích jsou psané na jedno téma s klíčovými slovy (spojeními), tedy dobře optimalizované pro vyhledávače. Mají hodně zpětných odkazů, a proto se zobrazují na předních pozicích ve výsledcích vyhledávání potřebných klíčových slov. Takto obsadíte zbylých 9 pozic bez potřeby tvořit minisite a starat se o ně. S PPP službou Placla.cz ušetříte spoustu času a starostí při získávání návštěvníků z vyhledávačů.

Vyprodejte váš eshop doporučující články na blozích => registrace inzerenta

Jeden komentář: “Jak získat návštěvníky z vyhledávačů”

  1. Kohy napsal:

    Pokud jste v kvalitních RSS čtečkách máte vystaráno, určité procento je vaše…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

seventeen + fifteen =