Blogeři, hledáte redaktory pro blog či magazín?

Článek napsal Václav Bartoš dne 7.6.2018 . Zařazeno v kategorii Nové funkce

Díky působení v redakci tištěných novin a online magazínů máme s Michalem Kubíčkem oba mnoho zkušeností s tím, jak složité je redaktory najít, a především si je udržet. Přičemž se kolikrát nedá dopředu s jistotou určit, jak dlouho vlastně v redakci vydrží. Ten, kdo sliboval, že je tahoun a držák, po pár měsících vyhoří, někam odletí, nebo prostě odejde. Jiný s druhou prací v záloze hledající jen částečný úvazek pro vás nakonec pracuje již pátým či desátým rokem. Někdo potřebuje pracovat v týmu, mít kolem sebe ruch, jiný vyžaduje na psaní ticho a klid. Někdo chce pracovat z domu a nikam nedojíždět, jiný musí naopak vypadnout mezi lidi.

Většinu času však trnete, zda vůbec požadovaný úkol odevzdá. Kupodivu nejvíce dotazů, nejasností mají ti, kteří odvedou práce nejméně. Nehledě na vlastní praxi a délku práce pro vás. Navíc jejich texty vykazují největší chybovost. Ještě vás to stále baví hledat redaktory pro svůj blog či magazín?

Pokud nejste vyloženě fanoušek HR a psycholog lidských duší, dřív či později vám dojdou nervy i s nekonečnými výmluvami některých, zatímco ostatní dokážou odvést svůj díl práce násobně rychleji a s větším zápalem. Řešením je přehodit vedení redakce na někoho jiného, ale tím jen problém předáte a jemu to bude žrát stejné množství času a nervy drásat podobně. Navíc ho můžete vytížit efektivnější prací. Mohl bych ve výčtu toho, co s redaktory lze zažít, pokračovat. A dál si stěžovat, avšak mnohem přínosnější je najít nějaké řešení. Nejlepší nápady jsou ty, které řeší váš vlastní problém. Tak jsme se s Michalem rozhodli pomoci i ostatním.

Pro schválené blogy našich blogerů máme řešení – na detailu blogu si mohou jednoduše objednat redakční text pro svůj blog. Jde o objednávku na tři kliknutí, která ihned směřuje do redakce. Takže lze najednou objednat více textů, chopí se jich tým redaktorů a dodají je v krátkém časovém rozestupu. Nečekáte na jednotlivé texty tak dlouho, jako kdyby je psal jeden redaktor. Nemusíte se starat o žádný nábor, o to, v jaké náladě redaktor zrovna je a zda se může věnovat právě vám nebo některému jinému ze svých zaměstnavatelů. O kvalitu textů se postará náš kontrolor a jeho práce je v ceně. Ta je stejná jako u ostatních textů, které pro blogery píše redakce PlaCly a řídí se počtem normostran. Pokořili jsme marketingový mýtus, že rychlost, kvalita a nízká cena nejdou naráz, o čemž bude v pátek 15.6. článek Služba PlaCla pokořila marketingový mýtus – cena, rychlost, kvalita.

Především tím rozvazujeme blogerům ruce, aby se mohli soustředit na co nejvyšší kvalitu obsahu svých blogů a magazínů a měli volné ruce i pro další jejich rozvoj a propagaci. Z blogerů se díky PlaCle mohou snadno stát publisheři, nebo i velcí vydavatelé s mnoha tituly. Aktuálně píšeme přes 600 textů měsíčně a kapacitu máme minimálně na dvojnásobek.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

eleven + 12 =