Přísnější dohled nad blogy, více komunikace mezi uživateli

Článek napsal Martin Jersák dne 4.2.2010 . Zařazeno v kategorii Všeobecné

Po osmiměsíčním fungování služby Placla.cz  je na čase zhodnotit procesní funkčnost systému a upravit další strategii směřování. Účetní uzávěrka dopadla v kladných číslech a vyžádala si najmutí nové spolupracovnice na učetnictví a doklady. Služba se ujala na českém trhu a každý měsíc roste.

Inzerenti si přes počáteční nedůvěru (kde jsou ty blogy?) rychle zvykli na fungování systému a uživatelské rozhraní. Při vyhodnocení telefonického dotazování na spokojenost se službami a fungováním neměli inzerenti námitek a jsou se současným fungováním spokojeni. Inzerenti si chválí jednoduché a účelné rozhraní, které je neotravuje zbytečnými funkcemi.  Různorodé složení inzerentů ukázalo velice rozdílné požadavky na blogy, ale ukázalo jasné trendy. PR-weby jsou chápány jako masovka, příjemné jsou všeobecné osobní blogy a velmi ceněné oborově nebo tematicky zaměřené blogy. Mezi inzerenty je vidět odklon od PR webů směrem k všeobecným blogům s komunitou. Kvalitní blog podle inzerentů je osobní blog na vlastní doméně zaměřený na všeobecná témata, indexovaný ve vyhledávačích s „ranky“ a návštěvností.

Blogeři si na konci podzimu uvědomili, že vytvoření a udržování kvalitního blogu je dobrý zdroj přivýdělku a profesionalizovali se. Blogeři oceňují rychlé výplaty a splehlivost služby. Počáteční vnímání služby blogery jako srandy na večery se změnilo po několika nelítostných čistkách v systému. Přibližně každá druhá stránka (blog) byla ze služby odstraněna a cca každý třetí účet blogera zrušen. Často požadovaná funkce blogery, aby se  mohli nabídnout s vlastní cenou inzerentovi, se ukázala jako málo potřebná. Je využívána přibližně u 2 % obchodů. Příjemně překvapili blogeři ochotou dohodnout se na úpravách napsaného článku před proplacením a funkce arbitra byla použita jenom párkrát. Celková kvalita blogů v Placle se zvyšuje a je vidět, že blogeři berou už vážně úroveň svých blogů.

V současné době Placlu tvoří tým tří lidí (Martin:provoz+podpora, Hanka: marketing+obchod, Lucka: učetnictví) a bude se dále dle potřeb služby rozvíjet. Aktuálně budujeme tým obchodníků pro kontakt a osobní práci s inzerenty. Obchodně se budeme zaměřovat na telemarketing a aktivní oslovování inzerentů.

Další směřování služby Placla.cz bude nejen zpřísnění dohledu nad blogy (včetně minimálně půl ročního zobrazování článků), ale i rozvoj možností komunikace mezi inzerentem a blogerem. Dále uvažujeme o zavedení hodnocení blogů pro inzerenty, aby blogeři měli zpětnou vazbu o jejich kvalitě v porovnání s ostatními blogy.

Máte-li další nápad na vylepšení nebo směřování služby, podělte se o něj s námi v komentářích.

Jeden komentář: “Přísnější dohled nad blogy, více komunikace mezi uživateli”

  1. mirecekp napsal:

    Jako blogeři jsme byli upozorněni na přehnané zatěžování častným požadavkem na výplatu. Myslím že by bylo pro obě strany přínosné, pokud by bylo vyplácení zautomatizované a vyplácelo se pravidelně v měsíčním intervalu, pokud by bylo dosaženo minimální částky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

13 − eight =