Správné zadání poptávky

Článek napsal Martin Jersák dne 11.7.2011 . Zařazeno v kategorii Tipy a triky

AKTUALIZOVÁNO 24.4.2015

Tento článek má popsat nejčastější chyby v zadání poptávek a jejich nápravu pro větší srozumitelnost poptávky.

Zadání poptávek občas není pochopitelné pro blogery. Blogeři se na nejasnosti ptají a díky tomu máme zpětnou vazbu od blogerů na způsob zadávání poptávek. Přesná pravidla pro zadání nejsou daná, aby inzerenti měli volnost při psaní poptávky a mohli lépe specifikovat své určité požadavky.

Název poptávky

Slouží pro vaši identifikaci poptávky a pro rychlou orientaci blogerů v poptávkách. Název poptávky má blogerovi dát jasný signál, o čem (téma) poptávka je a jestli ji má vůbec číst. Je potřeba si uvědomit, že blogeři vidí najednou několik desítek někdy i stovek poptávek, a aby se rychle zorientovali, soustředí se na názvy poptávek. U názvů poptávek sledují jejich téma, jestli se jim hodí tématicky do blogu. Častou chybou je udání webové adresy nebo názvu firmy do názvu poptávky. „Dílna Karásek“ blogerovi přiliš neřekne, o čem poptávka je, ale „Autoservis“ umožní blogerovi hned identifikovat poptávku. Stejně tak používání slov jako je „článek“, „téma na „. Vyvarujte se prázdných slov, které neidentifikují téma poptávky. Pokud máte několik opakovaných kampaní na „Autoservis“, osvědčilo se identifikovat jednotlivé kampaně čísly „Autoservis 1“, „Autoservis 2“.

URL webu nebo služby

Stránka, kde si blogeři mohou přečíst a prohlédnout, o čem mají psát (zboží, služba). Je to zároveň hlavní adresa, kam mají blogeři směřovat návštěvníky, kteří si přečtou článek a mají zájem objednat zboží nebo službu.

Klíčová slova

Dvě až tři, které se vážou k vaší poptávce. Novodobé blogy mají štítkovací služby, které umožňují článek oštítkovat pomocí klíčových slov.

O čem má článek nebo recenze být:

Zadání poptávky je návod pro blogera nebo blogerku, jak má článek napsat. Zadání ve stylu „Napište o servisu Karásek“ blogerovi moc inspirace nedá, nemá podklady. Každý bloger potřebuje nějaké podklady pro článek, který má napsat. Proto by poptávka měla obsahovat podrobnější popis, výhody a důvody, proč využít nabízených služeb nebo koupi zboží. Dejte blogerovi argumenty do článku, aby se čtenáři mohli rozhodnout pro vás. Pokud máte specifické požadavky na směřování čtenářů na váš web, je dobré to tak dělat v textové podobě. Např. odkaz do podkategorií v podobě textu odkazu a koncové url:
„Autolakýrnické práce: https://karasek.cz/autoakyrnicke-prace/“.

Nové poptávky jsou sledovány a pokud narazíme na nějakou nejasnost, tak je rovnou opravujeme. V případě, že jsou nějaké nejasnosti v poptávce, které nejsme schopni vyřešit, tak poptávku pozastavujeme a dotazujeme se inzerenta na jeho záměr, aby jsme poptávku zdárně opravili a znovu spustili.

V zadání poptávek, ale hlavně v později přidaných poznámkách k poptávce, se objevují kontaktní údaje na inzerenta. Vyzývání blogerů ke kontaktu mimo službu Placla.cz je bráno za obcházení služby Placla.cz a porušení pravidel služby. Poznámky s kontaktními údaji jsou mazány.

Jeden komentář: “Správné zadání poptávky”

  1. Pro právo napsal:

    Častou chybou je chybějící odkaz, kdy se není podle čeho rozhodnout, ani „pro co“ článek psát.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

seventeen − seven =