Navýšení kreditu inzerenta – v krocích

Článek napsal Martin Jersák dne 29.10.2010 . Zařazeno v kategorii Nápověda

1.) Pro navýšení kreditu je potřeba v záložce Nastavení vyplnit své fakturační údaje. Důležité je uvést, zdali jste ne/plátci DPH (nebo ne/plátci mimo ČR), podle toho se odvíjí i fakturace.

2.) V záložce Pokladně si zadáte částku, o kterou chcete kredit navýšit. Uvedená cena je bez DPH. Platit můžete bankovním převodem nebo online Paypalem (připočítává se poplatek, který nám účtuje PayPal za provedení platby).

2.a) Při platbě pomocí Paypal se v horní části objeví tlačítko pro přechod do rozhraní Paypal a zaplacení online. Po úspěšném ukončení transakce se vám zvýší kredit o zadanou částku a na email vám přijde odkaz na daňový doklad v pdf.

2.b) Při platbě bankovním převodem vám na email přijdou platební údaje včetně odkazu na proformu fakturu v pdf. Platby jsou u nás identifikovány podle variabilního symbolu okamžitě, jak dorazí na naše bankovní účty. Po obdržení platby vám navýšíme kredit. O navýšení kreditu vám přijde email, který bude obsahovat i odkaz na daňový doklad v pdf.

Bankovní převody v rámci banky z vašeho FIO konta na naše FIO konto jsou skoro okamžité během celého dne i o víkendech, převody v rámci banky z Vašeho Raiffeisenbank konta na naše Raiffeisenbank konto probíhá okamžitě po většinu pracovního dne stejně tak jako převody v rámci banky z vašeho konta u Komerční banky na naše konto v Komerční bance.

Plátcům DPH mimo Českou republiku z Evropského společenství (typicky Slovensko) se navýšení děje s nulovou DPH (podle nastavení zahraniční DPH v nastavení). Protože místo plnění se nachází ve státě příjemce služby podle § 10 odst. 6) zákona č. 235/2004 Sb. o dani z přidané hodnoty. Osoba, které je služba poskytována, je povinna přiznat a zaplatit daň ve svém státě (reverse charge).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

fourteen + eighteen =